Xiaomi Redmi 6A 16GB za wyrobienie darmowej karty Citi Simplicity!

Citi Bank co jakiś czas wraca z promocjami bankowymi za założenie kart kredytowych. Sam w takiej promocji kilka lat temu uczestniczyłem, gdy oferowali całkiem niezły cashback. W opisywanej promocji również wziąłem udział i uzyskałem nagrodę.

Po pierwsze należy wyzbyć się wszędobylskiego strachu przed tym kawałkiem plastiku jakim jest karta kredytowa. Niedawno na stronie powstał mój poradnik dotyczący korzystania z kart kredytowych,

Gdy wyzbędziemy się już strachu, parzymy kawę, herbatę (co kto woli) i czytamy o warunkach promocji.

Kto może skorzystać z promocji ?

W celu skorzystania z promocji bankowej nie można posiadać karty kredytowej Citibanku od 1.06.2015. Posiadanie innych produktów nie wyklucza z oferty.

Ponadto musimy mieć minimum 18 lat oraz spełniać odpowiednie kryteria dochodowe. W przypadku osób fizycznych (czyli nie posiadających działalności gospodarczej) to 1200 zł dochodu netto (na rękę) na miesiąc i zatrudnienie w obecnej firmie przez minimum 3 miesiące. W przypadku zaś osób uzyskujących dochody z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej – minimum dochodu wynosi 2500 zł netto, zaś sama działalność musi być prowadzona nieprzerwanie przez 2 lata.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji nie później, niż 24.04.2019. W ciągu kilku dni oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces wnioskowania. Na stronie banku musimy zaznaczyć następujące zgody na:

  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie informacji handlowych
  • przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych […] środkami komunikacji elektronicznej
Link do strony promocji
Proces wnioskowani jest bardzo szybki, a po wypełnieniu wniosku online czekamy na telefon od konsultanta. Zadzwoni w przeciągu 1-2 dni.

Jak zdobyć telefon ?

Warunki promocji są tym razem naprawdę proste. Po otrzymaniu karty musimy zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku oraz wykonać płatności kartą w sklepach stacjonarnych i/lub w internecie na łączną kwotę 1500 zł. Będziemy mieli na to 3 miesiące od podpisania umowy, jednak im wcześniej wykonamy zadanie, tym wcześniej dostaniemy informację o zdobyciu premii.

Jak to zrobić bez uszczerbku dla domowego budżetu ? Kartą możemy płacić za zakupy, które i tak musimy dokonać czyli np. zakupy spożywcze, tankowanie samochodu, bilety do kina itd. Pamiętajmy: nie kupujemy nic tylko po to by wyrobić premię. Bank nie akceptuje też ułatwiaczy płatności tj. płatności za rachunki, kasyna internetowe, bukmacherskie zakłady itd. Chyba każdy z nas w przeciągu miesiąca wydaja minimum 500 zł kartą płatniczą za ,,normalne” zakupy. Zmieniamy po prostu na trzy miesiące plastik na inny.

Aby nie zapłacić ani złotówki za korzystanie z pieniędzy banku, musimy spłacić zadłużenie w okresie tzw. grace period (ang. czasu łaski – przepraszam za dosłowne tłumaczenie). Jest to czas w który możemy kartę spłacić bez naliczenia oprocentowania. Najlepiej przyjąć model natychmiastowej spłaty by nie przetrwonić nadwyżek z konta osobistego, wynikających z płatności kartą.

Przykład. W marcu płacę 500 zł kartą kredytową i ostatniego dnia marca z pieniędzy z konta osobistego spłacam kartę (okres łaski wynosi 56 dni w przypadku Citi Simpliciti). Nie płacimy więc ani złotówki za korzystanie z karty od banku. Operację powtarzamy w kolejnych dwóch miesiącach i cieszymy się z nowego smartfona.

Oczywiście im szybciej spełnimy warunki, tym szybciej otrzymamy nagrodę. Nic nie stoi na przeszkodzie by zrobić to np. w ciągu miesiąca. Pamiętajmy jednak by mieć pieniądze na spłatę karty.

Zgodnie z regulaminem informacja o przyznaniu nagrody pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Na wysyłkę smartfona zarezerwowane jest kolejne 60 dni. Z reguły czas ten jednak nie przekracza tygodnia lub dwóch. Pierwsze osoby odebrały już swoje smartfony w tym roku.

Link do strony promocji

Gdzie jest haczyk ? Co ma z tego bank?

Zacznijmy od pierwszego pytania. Haczyk polega na tym, iż należy kartę spłacić w terminie bezodsetkowym czyli 56 dni od momentu płatności kartą. W przeciwnym wypadku bank doliczy oprocentowanie – a RRSO wynosi 10,74% w takim przypadku. Drugim haczykiem są wszelkie zgody na dodatkowego naklejki zbliżeniowe czy wydanie karty dodatkowej. Jeśli jednak ich nie wybierzmy – nie zapłacimy ani złotówki.

Teraz drugie pytanie. Co ma z tego bank ? Przede wszystkim zgody marketingowe. Bank może dzwonić z ofertami, ale polecam po prostu grzecznie dziękować i szybko odpuści. Ponadto bank liczy na głupotę ludzi… którzy nie spłacą karty w okresie bezodsetkowym. Bardzo często mniej odpowiedzialne osoby korzystają z karty kredytowej do wysokości jej limitu, a potem mają problem z jej spłatą. Na takich klientach zarabia bank i na 10 osób które założą kartę znajdzie się pewnie choć jedna, która spirali zakupoholizmu da się porwać i będzie miała problemy ze spłatą,

Mam nadzieję jednak, że czytelnicy Rachunkomierza takich problemów nie mają i po prostu zgarną nowy telefon warty prawie 500 złotych w przeciągu 3 miesięcy.

Co dalej ?

Dalej możemy po prosu korzystać z darmowej karty kredytowej lub wydać dyspozycję jej zamknięcia. Nie ma opłaty rocznej co jest ewenementem wciąż na polskim rynku, zaś sama karta często oferuje dodatkowe rabaty za zakupy w danej sieci sklepów. Nie mniej jeśli zdecydujemy się na zamknięcie to formalności jak zwykle świetnie opisał portal zamknijkonto.plPolecam też sprawdzić aktualną ofertę promocji bankowych. Wciąż trwa promocja BNP BGŻ w której zgarniemy 200 zł, promocja mBanku z premią do 300 zł oraz Millennium z premią 200 zł.