Jak skorzystać z promocji bankowej BGŻ BNP Paribas

Bardzo często opisywane są na blogu promocje bankowe. Robi tak wielu blogerów finansowych. Rzadko jednak zdarza sie by jakiś z nich przedstawił krok po kroku jak to wygląda – słowem by sam skorzystał z promocji bankowej. Jako iż upłynął mi okres karencji w BGŻ BNP Paribas – złożyłem tan wniosek o promocyjne konto. Chcecie wiedzieć jak to wygląda ? No to zaczynamy.

Etap pierwszy – strona promocji

W celu skorzystania z promocji bankowe i zyskania bonusu za założenie konta należy zawsze skorzystać z dedykowanej strony promocji. 

Samą promocję i jej warunki opisujemy tutaj – zajrzyj koniecznie zanim wypełnisz wniosek.

Strona promocji – na niej jednak się nie kończy.

Na stronie promocji bankowej uzupełniamy swoje dane, zaznaczamy wszystkie zgody i klikamy zarejestruj się. Zostaniemy przekierowani na kolejną stronę i przechodzi to dłuższego etapu – wypełniania wniosku.

Etap drugi – mini wniosek

Tutaj uzupełniamy tylko podstawowe dane i zaznaczamy wymagane gwiazdką zgody.

Imię, nazwisko, telefon i mail oraz checkboxy – zaznaczamy te wymagane

Etap trzeci – wniosek właściwy

Tutaj już się bardziej napracujemy. Potrzebne nazwisko panieńskie matki, seria i numer dowodu oraz pesel.

Pamiętajmy o oświadczeniu iż nie jesteśmy z Ameryki 😉

Etap czwarty – skan dowodu

Tutaj wiele osób rezygnuje… Jak to skan dowodu ? Przecież nie mam skanera. Wystarczy jednak wyraźne zdjęcie zrobione telefonem i przesłane na komputer np. poprzez pocztę email, bluetooth itd. Najprościej przez maila jeśli mamy skonfigurowanego na komórce. Osobno załączamy front i tył dowodu – zgodnie z instrukcją – UWAGA – plik może mieć tylko do 3 mb wiec nie róbmy zdjęcia w najwyższej jakości – grunt by wszystkie dane dało się odczytać.

Skany lub zdjęcia dowodu załączamy osobni
Pamiętajmy przy tym by poczekać na załadowanie do końca – aż nazwa pliku pojawi się w białym polu – postęp wyświetla się lewym dolnym rogu przeglądarki

BEZPIECZEŃSTWO

Często słyszę zarzut że przesyłanie dowodu drogą elektroniczna jest niebezpieczne. Powiem szczerze, że bardziej ufam stronie banku z certyfikatem bezpieczeństwa (sprawdźcie czy jest kłódka obok adresu jak na zdjęciu poniżej) niż pracownikowi banku czy innej postronnej osobie. Taka osoba może na boku zrobić zdjęcie i sprzedać nasze dane w Internecie, podczas gdy komputer nie ma interesu w tym by nas oszukać.

Zawsze gdy przesyłasz prywatne dane – sprawdź czy jest kłódka w adresie strony

W zależności od promocji można wybrać kuriera albo bank jako sposób podpisania umowy – w tym wypadku dostępny jest tylko kurier.

Na koniec pozostaje nam krótka ankieta

Krótka ankieta i klikamy „złóż wniosek”

Teraz pozostaje czekać na kuriera i umowę do podpisania. Potem przyjdzie karta pocztą – w zasadzie cały proces opisywałem już w wpisie dotyczącym zakładania konta przez Internet.

Etap piąty – co dalej ?

Dalej wypełniamy warunku promocji a po ich spełnieniu jeśli chcemy – zamykamy konto. Ja na pewno zamknę, bo żeby korzystać z promocji bankowych trzeba nie być klientem od „x” czasu 🙂 Więc zaraz po upływie promocji tj. w lutym 2020 konto zostanie przeze mnie zamknięte o czym na pewno was powiadomię na naszym fanpage.

Dostaniecie też takiego maila jak ja, potwierdzającego że proces rejestracji się udał.

Jeśli wiesz więc jak to wygląda na co czekać – załóż konto już teraz !

Link do strony promocji

Aaaa nie wiem czy zauważyliście. Od wczoraj mamy chat na stronie. Jeśli więc macie pytania piszcie w komentarzu lub na chacie – odpowiem tak szybko jak to możliwe.

UPDATE 11.02.2019– dzisiaj dostałem potwierdzenie pozytywnego przetworzenia wniosku – czekam na kuriera 🙂

Gdy dostaniecie takiego maila oznacza to że weryfikacja przebiegła pozytywnie.

Kolejne wiadomości już wkrótce – śledźcie bloga na bieżąco w oczekiwaniu na kolejne informację.

UPDATE 14.02.2019 – dzisiaj odebrałem od kuriera umowę – czekamy na kartę i dane do logowania 🙂 Miły prezent na walentynki 😉

UPDATE 21.02. Otrzymałem z banku potwierdzenie o uruchomieniu rachunku. Co teraz ?

mail od banku o pozytywnym przejściu weryfikacji

Teraz klikając na wielki button „zaloguj się do bankowości internetowej” przechodzimy do strony logowania. Skąd wziąć login ? Otrzymaliśmy go w teczce z umową. Jest to kartka oznaczona „ważne numery” i jest opisany jako login Pl@net. Pierwsze hasło dostaniemy sms-em. Gdy się zalogujemy ustawimy sobie swoje własne hasło. Teraz trzeba aktywować tylko aplikację mobilną do 31.03. aby zgarnąć pierwsze 50 zł.

UPDATE 14.03. Dziś aktywowałem aplikację mobilną banku. Integracja była najprostsza z możliwych. W 4 krokach odpowiadamy na podstawowe pytania i już gotowe. Samą aplikację ściągniemy zarówno ze sklepu google jak i apple. Radzę się pośpieszyć. Podejrzewam, że 31.03. w ostatni dzień promocji serwery mogą mieć jakieś problemy.

Aktywacja aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy sam telefon.