400 zł do sklepu Xiaomi za wyrobienie bezpłatnej karty Citi Simplicity

Citi Bank co jakiś czas wraca z promocjami bankowymi za założenie kart kredytowych. Sam w takiej promocji kilka lat temu uczestniczyłem, gdy oferowali całkiem niezły cashback. W marcu była dostępna promocja z telfonem XIOAMI Redmi 6A (16gb). Spełniłem warunki tamtej (nieaktualnej już promocji) i oto on:

Telefon za założenie bezpłatnej karty ? Czemu nie 🙂

Co trzeba zrobić by przystąpić do promocji bankowej ? Po pierwsze należy wyzbyć się wszędobylskiego strachu przed tym kawałkiem plastiku jakim jest karta kredytowa. Niedawno na stronie powstał mój poradnik dotyczący korzystania z kart kredytowych,

Gdy wyzbędziemy się już strachu, parzymy kawę, herbatę (co kto woli) i czytamy o warunkach promocji.

Kto może skorzystać z promocji ?

W celu skorzystania z promocji bankowej nie można posiadać karty kredytowej Citibanku od 1.01.2017. Posiadanie innych produktów nie wyklucza z oferty.

Ponadto musimy mieć minimum 18 lat oraz spełniać odpowiednie kryteria dochodowe. W przypadku osób fizycznych (czyli nie posiadających działalności gospodarczej) to 1200 zł dochodu netto (na rękę) na miesiąc i zatrudnienie w obecnej firmie przez minimum 3 miesiące. W przypadku zaś osób uzyskujących dochody z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej – minimum dochodu wynosi 2500 zł netto, zaś sama działalność musi być prowadzona nieprzerwanie przez 2 lata.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji nie później, niż 02.12.2019. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody (dlatego warto sobie odpalić w drugiej zakładce bankowość internetową „naszego” banku, aby móc pobrać dokumenty).

Proces wnioskowani jest bardzo szybki, a po wypełnieniu wniosku online czekamy na telefon od konsultanta. Zadzwoni w przeciągu 1-2 dni.
Link do strony promocji

Jak zdobyć bon 400 zł ?

Warunki promocji są tym razem naprawdę proste. Po otrzymaniu karty musimy zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku oraz wykonać płatności kartą w sklepach stacjonarnych i/lub w internecie na łączną kwotę 2000 zł. Będziemy mieli na to 3 miesiące od podpisania umowy, jednak im wcześniej wykonamy zadanie, tym wcześniej dostaniemy informację o zdobyciu premii.

Katalog produktów w sklepie mi-home.pl jest naprawdę spory. Kupimy wszystko od słuchawek po inteligentny odkurzacz.

Jak to zrobić bez uszczerbku dla domowego budżetu ? Kartą możemy płacić za zakupy, które i tak musimy dokonać czyli np. zakupy spożywcze, tankowanie samochodu, bilety do kina itd. Pamiętajmy: nie kupujemy nic tylko po to by wyrobić premię. Bank nie akceptuje też ułatwiaczy płatności tj. płatności za rachunki, kasyna internetowe, bukmacherskie zakłady itd. Chyba każdy z nas w przeciągu miesiąca wydaja minimum te 600-700 zł kartą płatniczą za ,,normalne” zakupy. Zmieniamy po prostu na trzy miesiące plastik na inny.

Aby nie zapłacić ani złotówki za korzystanie z pieniędzy banku, musimy spłacić zadłużenie w okresie tzw. grace period (ang. czasu łaski – przepraszam za dosłowne tłumaczenie). Jest to czas w który możemy kartę spłacić bez naliczenia oprocentowania. Najlepiej przyjąć model natychmiastowej spłaty by nie przetrwonić nadwyżek z konta osobistego, wynikających z płatności kartą.

Przykład. W marcu płacę 600 zł kartą kredytową i ostatniego dnia marca z pieniędzy z konta osobistego spłacam kartę (okres łaski wynosi 56 dni w przypadku Citi Simpliciti). Nie płacimy więc ani złotówki za korzystanie z karty od banku. Operację powtarzamy w kolejnych dwóch miesiącach i cieszymy się z bonu do wykorzystania.

Oczywiście im szybciej spełnimy warunki, tym szybciej otrzymamy nagrodę. Nic nie stoi na przeszkodzie by zrobić to np. w ciągu miesiąca. Pamiętajmy jednak by mieć pieniądze na spłatę karty.

Zgodnie z regulaminem informacja o przyznaniu nagrody pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Na wysyłkę kodu rabatowego zarezerwowane jest kolejne 60 dni. Z reguły czas ten jednak nie przekracza tygodnia lub dwóch.

Link do strony promocji

Gdzie jest haczyk ? Co ma z tego bank?

Zacznijmy od pierwszego pytania. Haczyk polega na tym, iż należy kartę spłacić w terminie bezodsetkowymczyli 56 dni od momentu płatności kartą. W przeciwnym wypadku bank doliczy oprocentowanie – a RRSO wynosi 10,74% w takim przypadku. Drugim haczykiem są wszelkie zgody na dodatkowego naklejki zbliżeniowe czy wydanie karty dodatkowej. Jeśli jednak ich nie wybierzmy – nie zapłacimy ani złotówki.

Teraz drugie pytanie. Co ma z tego bank ? Przede wszystkim zgody marketingowe. Bank może dzwonić z ofertami, ale polecam po prostu grzecznie dziękować i szybko odpuści. Ponadto bank liczy na głupotę ludzi… którzy nie spłacą karty w okresie bezodsetkowym. Bardzo często mniej odpowiedzialne osoby korzystają z karty kredytowej do wysokości jej limitu, a potem mają problem z jej spłatą. Na takich klientach zarabia bank i na 10 osób które założą kartę znajdzie się pewnie choć jedna, która spirali zakupoholizmu da się porwać i będzie miała problemy ze spłatą.

Mam nadzieję jednak, że czytelnicy Rachunkomierza takich problemów nie mają i po prostu zgarną bon o wartości 400 złotych w przeciągu 3 miesięcy (albo i szybciej jeśli macie w planach większy zakup)

Co dalej ?

Dalej możemy po prosu korzystać z darmowej karty kredytowej lub wydać dyspozycję jej zamknięcia.  Pamiętajmy by zrobić to już po odebraniu nagrody.Nie ma opłaty rocznej co jest ewenementem wciąż na polskim rynku, zaś sama karta często oferuje dodatkowe rabaty za zakupy w danej sieci sklepów. Nie mniej jeśli zdecydujemy się na zamknięcie to formalności jak zwykle świetnie opisał portal zamknijkonto.pl .

Ważne dokumenty