HIT ! 400 zł do wydania w Biedronce za założenie karty Citi Simplcity

Citi Bank co jakiś czas wraca z promocjami bankowymi za założenie kart kredytowych. W momencie pisania tego wpisu trwa jeszcze promocja, w której do zdobycia jest 400 zł BON ALLEGRO.Nie mniej jednak niedługo się kończy, a Citi uruchomiło kolejną super ofertę.

Co należy zrobić by zdobyć bon? Po pierwsze, należy wyzbyć się wszędobylskiego strachu przed tym kawałkiem plastiku, jakim jest karta kredytowa. Niedawno na stronie powstał mój poradnik dotyczący korzystania z kart kredytowych.Przy umiejętnym korzystaniu z nich możemy dla domowego budżetu zyskać nawet do kilkuset złotych rocznie.

Gdy wyzbędziemy się już strachu, parzymy kawę lub herbatę (co kto woli) i czytamy o warunkach promocji.

Kto może skorzystać z promocji ?

W celu skorzystania z promocji bankowej nie można posiadać karty kredytowej Citibanku od 1.01.2017. Posiadanie innych produktów nie wyklucza z oferty. To bardzo krótki okres karencji – został skrócony w porównaniu do innych promocji o 2 lata, więc jeśli mieliście kartę Citi, ale przestaliście być klientem do 01.01.2017 to ta promocja jest również dla Was.

Ponadto, musimy mieć minimum 18 lat oraz spełniać odpowiednie kryteria dochodowe. W przypadku osób fizycznych (czyli nie posiadających działalności gospodarczej) to 1200 zł dochodu netto (na rękę) na miesiąc i zatrudnienie w obecnej firmie przez minimum 3 miesiące. W przypadku osób uzyskujących dochody z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej – minimum dochodu wynosi 2500 zł netto, zaś sama działalność musi być prowadzona nieprzerwanie przez 2 lata.

Jeśli spełniamy powyższe warunki, to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji nie później niż do 03.10.2019. W ciągu kilku dni oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces wnioskowania.

Link do strony promocji
Proces wnioskowani jest bardzo szybki, a po wypełnieniu wniosku online czekamy na telefon od konsultanta. Zadzwoni w przeciągu 1-2 dni.

Jak zdobyć 400 zł bon do Biedronki ?

Warunki promocji są tym razem naprawdę proste. Po otrzymaniu karty musimy zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku oraz wykonać płatności kartą w sklepach stacjonarnych i/lub w internecie na łączną kwotę 2000 zł. Będziemy mieli na to 3 miesiące od podpisania umowy, jednak im wcześniej wykonamy zadanie, tym szybciej dostaniemy informację o zdobyciu premii.

Jak to zrobić bez uszczerbku dla domowego budżetu ? Kartą możemy płacić za zakupy, które i tak musimy dokonać czyli np. zakupy spożywcze, tankowanie samochodu, bilety do kina itd. Pamiętajmy: nie kupujemy nic tylko po to, by wyrobić premię. Bank nie akceptuje też ułatwiaczy płatności tj. płatności za rachunki, kasyna internetowe, bukmacherskie zakłady itd. Chyba każdy z nas w przeciągu miesiąca wydaje minimum 700 zł kartą płatniczą za ,,normalne” zakupy. Zmieniamy po prostu na trzy miesiące plastik na inny.

Aby nie zapłacić ani złotówki za korzystanie z pieniędzy banku, musimy spłacić zadłużenie w okresie tzw. grace period (ang. czasu łaski – przepraszam za dosłowne tłumaczenie). Jest to czas w który możemy kartę spłacić bez naliczenia oprocentowania. Najlepiej przyjąć model natychmiastowej spłaty, by nie przetrwonić nadwyżek z konta osobistego, wynikających z płatności kartą.

Przykład. W marcu płacę 700 zł kartą kredytową i ostatniego dnia marca z pieniędzy z konta osobistego spłacam kartę (okres łaski wynosi 56 dni w przypadku Citi Simpliciti). Nie płacimy więc ani złotówki za korzystanie z karty od banku. Operację powtarzamy w kolejnych dwóch miesiącach i cieszymy się z bonu do Biedronki na 400 zł.

Oczywiście im szybciej spełnimy warunki, tym szybciej otrzymamy nagrodę. Nic nie stoi na przeszkodzie by zrobić to np. w ciągu miesiąca. Pamiętajmy jednak by mieć pieniądze na spłatę karty.

Zgodnie z regulaminem informacja o przyznaniu nagrody pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Na wysyłkę bonu zarezerwowane jest kolejne 60 dni. Z reguły czas ten jednak nie przekracza tygodnia lub dwóch.

Co musimy wiedzieć o bonie, który zyskamy ? Będzie miał postać 13 cyfrowego kodu. Aby z niego skorzystać kasjer powinien wpisać kod tak, jakby to był zwykły towar, a następnie zatwierdzić klawiszem PLU.

Link do strony promocji

Gdzie jest haczyk? Co ma z tego bank?

Zacznijmy od pierwszego pytania. Haczyk polega na tym, iż należy kartę spłacić w terminie bezodsetkowym czyli 56 dni od momentu płatności kartą. W przeciwnym wypadku bank doliczy oprocentowanie – a RRSO wynosi 10,74% w takim przypadku. Drugim haczykiem są wszelkie zgody na naklejki zbliżeniowe czy wydanie karty dodatkowej. Jeśli jednak ich nie wybierzmy – nie zapłacimy ani złotówki.

Teraz drugie pytanie. Co ma z tego bank ? Przede wszystkim zgody marketingowe. Bank może dzwonić z ofertami, ale polecam po prostu grzecznie dziękować i szybko odpuści. Ponadto bank liczy na głupotę ludzi, którzy nie spłacą karty w okresie bezodsetkowym. Bardzo często mniej odpowiedzialne osoby korzystają z karty kredytowej do wysokości jej limitu, a potem mają problem z jej spłatą. Na takich klientach zarabia bank i na 10 osób, które założą kartę znajdzie się pewnie choć jedna, która spirali zakupoholizmu da się porwać i będzie miała problemy ze spłatą.

Mam nadzieję jednak, że czytelnicy Rachunkomierza takich problemów nie mają i po prostu zgarną 400 zł bon za darmo.

Co dalej ?

Dalej możemy po prostu korzystać z darmowej karty kredytowej lub wydać dyspozycję jej zamknięcia. Nie ma opłaty rocznej co jest ewenementem wciąż na polskim rynku, zaś sama karta często oferuje dodatkowe rabaty za zakupy w danej sieci sklepów. Nie mniej jeśli zdecydujemy się na zamknięcie, to formalności jak zwykle świetnie opisał portal zamknijkonto.pl