Jak założyć konto online ?

Blog omawia w większości promocje bankowe. Do większości z nich konieczne jest zawarcie umowy o nowe konto bankowe. Jak odbywa się założenie konta online ? Omówimy to sobie po kolei.

Po pierwsze – sprawdź swoje potrzeby !

Ten akapit w zasadzie mógłby być najdłuższy. Zastanów się czego od banku oczekujesz. Czy jest to darmowe konto ? Darmowa karta ? Czy może darmowe bankomaty ? Czy będziesz używać konta walutowego czy wystarczy Ci może tylko złotówkowe ? Ramowe oferty banków możesz przejrzeć na tej podstronie – w razie wątpliwości zapytaj mnie zadając pytanie przez formularz kontaktowy – zawsze pomogę ! Założenie konta online nie musi być przecież trudne.

Na liście każdy znajdzie coś dla Ciebie

Punkt drugi – wypełniamy wniosek online

Najpierw przygotujmy wszystkie dokumenty – czyli … dowód osobisty i telefon. Tak w 90 % przypadków tylko te dwie rzeczy są nam potrzebne. Całość zajmie nam maksymalnie 2-3 minuty więc nie warto nawet parzyć kawy.

Gdy mamy wszystko co potrzeba – wchodzimy poprzez wybrany link (np. z porównywarki lub opisu promocji). Z reguły od razu jesteśmy przekierowani do formularza – czasami trzeba coś naciśnąć by taki wniosek wywołać.

Trzeba trafić w dobry button – z reguły jest tylko jeden więc nie ma problemu 😉

Następnie przychodzi pola na formularz właściwy – podamy m.in. PESEL i numer telefonu oraz numer dowodu osobistego i nazwisko rodowe matki (czyli naszej babci)

Przykład wniosku poniżej:

Banalnie prosty wniosek 2-3 minuty i gotowe

Na koniec wybieramy formę podpisania umowy – albo przywiezie ją kurier albo jedziemy do banku. Tylko jaki sens miałoby pójście do banku skoro już wszystko ogarnęliśmy online ? Ja wybieram zawsze kuriera 🙂

Punkt trzeci – gdzie ten kurier ?

Jeśli nie poszliśmy do banku to czekamy na kuriera – ten zazwyczaj jest w przeciągu od jednego do trzech dni. Czytamy wręczoną nam umowę i podpisujemy ją. UWAGA – kurierzy nie są pracownikami banku, nie odpowiedzą ani na pytania, ani także nie możemy im w 100% ufać. Przede wszystkim uważajmy co dzieję się z naszym dowodem – kurier poprosi o niego w celu identyfikacji osoby która podpisuje dokument – nie ma jednak robić zdjęcia, odchodzić z nim itd – każde podejrzenie zachowanie możemy zgłosić na infolinii.

Punkt czwarty – karta i dane do logowania

Często wraz z umową dostaniemy już dane do logowania do konta. Z reguły jest to prosta instrukcja pierwszego zalogowania. Dostaniemy indywidualny identyfikator czyli nasz login oraz hasło – to może być różne, często do pierwszego logowania jest np. wykorzystywany numer pesel. Po zalogowaniu zmieniamy hasło na swoje własne. W tym momencie założenie konta online mamy za sobą – pozostaje nam ogarnięcie karty do rachunku.

Zawsze sprawdzaj czy adres banku jest prawidłowy – szczególnie gdy wchodzisz z wyszukiwarki
Tutaj przykład strony podszywającej się pod bank – korzystającej na pomyleniu się w adresie bmank.pl – tutaj pewnie jeszcze byśmy nic nie stracili, ale są takie które wyciągają od nas dane do logowania – bądźmy ostrożni

Czytamy wszystkie dokumenty które otrzymaliśmy, czasami o kartę musimy wystąpić sami poprzez stronę www, a czasami przyjdzie ona po prostu pocztą osobnym listem.

Co z PIN-em do karty ? Ostatnio bardzo często nadajemy go sobie sami na stronie. Nie ma więc już takich sytuacji jak kiedyś, że jednym listem przychodzi karta a drugim PIN. Najpierw przychodzi karta, rejestrujemy ją na stronie banku, ustalamy PIN i już możemy z niej korzystać.

Niektóre banki pozwalają nam nawet wybrać obrazek na karcie lub stworzyć własny – czekamy wtedy dłużej – ale jeśli tak lubimy to czemu nie 🙂

Uff… nie było to takie trudne prawda ? To może od razu miejmy to za sobą ?

Tu założysz konto w mBanku (jak na przykładzie) z premią 150 zł za spełnienie warunków promocji
Tutaj porównasz także oferty innych banków